Festiwal „Dni Polaków i Polonii”

Autor:Magdalena Maławska

Mieszkańcy Myślenic, okolicznych miejscowości wspólnie z zaproszonymi gośćmi z Polski i zagranicznymi ze Lwowa i San Francisco, celebrowali polskie dziedzictwo i kulturę narodową, biorąc udział w odbywającym się w Myślenicach festiwalu „POLSKA. Ukochany kraj, Umiłowany kraj! Dni Polonii i Polaków”.

„POLSKA. Ukochany kraj, Umiłowany kraj! Dni Polonii i Polaków”. Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych

Festiwal „Dni Polaków i Polonii”odbywał się od 7 do 12 maja. W trakcie tych kilku dni uczestnicy mieli okazję wziąć udział i obejrzeć bogaty program artystyczny i kulturalny przygotowany przez organizatorów. Całość wydarzenia miało miejsce w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

W trakcie dni trwania festiwalu w Myślenicach odbyło się otwarcie Galerii Artystów w tym wystawy „Nie ma jak Lwów” Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Komisarzem wystawy był profesor Mieczysław Maławski. Wydarzenie otworzyli członkowie LTPSP Marta Lukiv-Lyubytska i Władysław Maławski. Wystawę przygotowała Pani Małgorzata Anita Werner. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony przybyłych gości.

Festiwal „Dni Polaków i Polonii” został zorganizowany z inicjatywy mieszkającej na co dzień w San Francisco Pani Profesor Jean Marie Novak. Ponieważ ma ona swoje korzenie w Polsce oraz we Lwowie z sentymentem wraca do ojczyzny swoich przodków. Pomysłodawczyni wydarzenia jest ambasadorką polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych. Swojej działalności od lat wspiera Myślenice oraz angażuje się w liczne patriotyczne wydarzenia. Impreza odbywała się przy wsparciu miasta i Gminy Myślenice.

Zdjęcia: Magdalena Maławska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content