Spotkanie Polaków ze świata w Serpelicach

Ilona Gosiewska

W Serpelicach, na Mazowszu odbyło się duże wydarzenie środowiska Stowarzyszenia Odra-Niemen, na które przybyli przedstawiciele wszystkich oddziałów środowiska, a także polskie delegacje z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, USA i Czech. Było międzypokoleniowo, aktywnie, dyskusyjnie,  ponad granicami i ponad podziałami.

Co się działo w Serpelicach?

W czasie czterech dni spotkań, odbyło się kilkanaście polonijnych prezentacji i wystąpień, wiele dyskusji plenarnych, warsztatów w mniejszych gronach, na temat bieżącej współpracy, na temat pozyskiwania  funduszy na wspólne działania, czy zajęć związanych  z  pisaniem projektów tematycznych.  Uczestnicy wydarzenia poznali piękną nadbużańską okolicę, przejechali szlak historyczny płk. Władysława Łukasiuka ps Młot, a ponieważ na spotkaniach była ponad 40-osobowa grupa najmłodszych Polaków,  były dla nich zajęcia edukacyjne i integracyjne. Środowisko Odry-Niemen przedstawiało swoje coroczne działania, plany na kolejny rok, dyskutowało o nowych wyzwaniach i bieżących problemach.

Wydarzenie z udziałem ponad 200 uczestników, Rodaków z Polski i 7 krajów świata to ważne spotkanie ponad granicami, dające nadzieję na wiele nowych zadań opartych o wspólne, polskie sprawy. Więcej o wydarzeniu na stronach kwartalnika Odra-Niemen Ponad Granicami

Scroll to Top
Skip to content