Święto flagi w polskiej szkole w Wilnie

Uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku a dokładnie na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Jego głównym celem jest propagowanie wiedzy o symbolach narodowych oraz wyrażanie szacunku do narodowych barw Polski. W tym dniu przypada również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji 2 maja, o godzinie 8.00 w Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie odbyło się tradycyjne, uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczyste podniesienie flagi.

Podziękowania nalezą się harcerzom i harcerkom gimnazjum za ich aktywny udział w uroczystym upamiętnieniu Dnia Flagi Polski. Ich zaangażowanie i oddanie w uczczeniu tego ważnego dnia dla naszej ojczyzny zasługuje na szczególne uznanie. Harcerze i harcerki, stojąc dumnie przy polskiej fladze, pokazali, że są prawdziwymi obrońcami narodowych symboli i wartości. Ich obecność i zaangażowanie dodają wyjątkowego wymiaru obchodom oraz wzmacniają więź Polaków z historią i tradycją.

Słowa uznania należą się również uczniom i wychowawczyniom klas 1a, 2c i 4b. Wieźli Oni udział w tej krótkiej, ale niezwykle ważnej imprezie – Święcie flagi w polskiej szkole w Wilnie. Ich obecność i wsparcie sprawiły, że wspólne obchody były pełne godności i szacunku dla symboli ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i pamiętajmy, że wspólnie możemy kultywować narodowe tradycje i wartości. Bogu, Honorowi, Ojczyźnie!

Wspólne zdjęcie przed budynkiem gimnazjum.
Uroczysty apel.

Publikacja: Halina Stankevič

Źródło: https://syrokomla.lt/pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content