Uczniowie czwartej klasy wraz z wychowawczynią wypuszczają balony. Źródło: https://www.slovackio.vilniausr.lm.lt/?p=30058&lang=pl

Ostatni dzwonek zaprasza na wakacje

Zakończenie roku szkolnego… z pewnością każdy z Nas z uśmiechem na ustach wspomina tę chwilę. W tym roku dzieci w polskich szkołach zakończą naukę w piątek 21 czerwca. Polscy uczniowie mogą więc zazdrościć swoim kolegom z Litwy, bowiem najmłodsi uczniowie nad Niemnem już mogą cieszyć się wakacjami. Dla litewskich uczniów tak zwanych klas początkowych rok szkolny zakończył się w miniony piątek tj. 7 czerwca. Również w Gimnazjum w Bezdanach odbyło związane z tym wydarzeniem uroczystości. Dzień ten był dniem wyjątkowym przede wszystkim dla czwartoklasistów. Od nowego roku szkolnego czekają ich nowe wyzwania i zupełnie inne doświadczenia. Dzieci te w ramach podziękowania dla swoich nauczycieli przygotowały cały program artystyczny. Więcej o przebiegu uroczystości zakończenia roku szkolonego w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach możemy przeczytać w relacji sporządzonej przez panią Annę Fedorowicz:

7 czerwca po raz ostatni zadźwięczał dzwonek dla uczniów klas początkowych zapraszając wszystkich na wakacje. Dla uczniów klasy 4 to była bardzo uroczysta impreza, ponieważ tego dnia ukończyli naukę w klasach początkowych i rozwitali się ze swoją wychowawczynią. Teraz czekały na nich słoneczne, pełne zabaw i wrażeń wakacje.

Uczeń otrzymuje z rąk nauczycielek świadectwo ukończenia czwartej klasy oraz upominek.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem czwartoklasistów. Przyszykowany program artystyczny był przeplatany tańcem, piosenkami i wierszami.

Nie zabrakło też wyrazów wdzięczności skierowanych do nauczycieli. To właśnie oni wprowadzili uczniów w magiczny świat książek, uczyli jak łatwiej zdobywać wiedzę i pokonywać trudności.

Ciepłe słowa wdzięczności za przekazaną wiedzę, kształcenie serc i charakterów ich pociech padły też z ust rodziców.

Za nami kolejny rok szkolny, podczas którego dużo się w szkole działo, wiele się uczniowie nauczyli, wzięli udział w wielu konkursach, projektach i olimpiadach. Dyrektor Wiesława Wojnicz pogratulowała uczniom ukończenia roku szkolnego oraz wręczyła dyplomy za wzorowe wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, pilność i wytrwałość.

Występ uczniów czwartej klasy w czasie pokazu artystycznego.

Nie zabrakło też życzeń i słodkich upominków od uczniów młodszych klas.

Pięknym zakończeniem uroczystości było wspólne wykonanie wakacyjnego hymnu „Niech żyją wakacje” oraz puszczanie balonów z życzeniami. Czwartoklasistom życzę, by te marzenia się spełniły, a umiejętności zdobyte w klasach początkowych były trwałym fundamentem do zbudowania zamku wiedzy w starszych klasach.

Niech nadchodzące wakacje będą dla wszystkich pełne wesołych przygód, wycieczek i miłego odpoczynku.

Anna Fedorowicz

Źródło: https://www.slovackio.vilniausr.lm.lt/?p=30058&lang=pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content