Wycieczka edukacyjna do regionu Onikszt

W czerwcu uczniowie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach odbyli wyjątkową wycieczkę do malowniczego regionu Onikszt. Zwiedzanie obejmowało między innymi eksplorację kopców Vorutas, czy też kolej wąskotorową Siaurukus.

„Kilka dni przed wakacjami uczniowie naszego gimnazjum udali się do wyjątkowego regionu Onikszt. Zajęcie edukacyjne zaczęło się od kopca Vorutas, który został zbudowany w XIII wieku. i strzegł północnej granicy państwa litewskiego. Obecnie historyczny kompleks kopca Vorutas zamienił się w żywe muzeum, w którym mogliśmy nie tylko obserwować, ale także próbować dawnych rzemiosł, zabaw i technik militarnych.

Przed pójściem na kolejną działalność edukacyjną odwiedziliśmy kościół apostoła ewangelisty Mateusza. Jest to najwyższy kościół na Litwie.

Zwiedziliśmy także kolejkę wąskotorową w Oniksztach, zwaną przez wszystkich pieszczotliwie Siaurukas oraz wystawę zabytkowych samochodów. W muzeum uczniowie interesowali się różnymi eksponatami związanymi z koleją wąskotorową, słuchali ciekawych opowieści przewodnika, przejeżdżali ręcznie kolejką i trójkołowcem po szynach. Mamy nadzieję, że uczniowie przywitają nadchodzące wakacje w wyśmienitych nastrojach! Życzymy wszystkim miłych, słonecznych i przytulnych nadchodzących wakacji!”

Źródło: https://www.slovackio.vilniausr.lm.lt

Kolej wąskotorowa w Oniksztach
Pamiątkowe zdjęcie uczennic Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach na wystawie zabytkowych samochodów

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content