Gimnazjum z Wilna w Polsce

Odwiedziny uczniów Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki z Wilna w Polsce

13 czerwca 2023 r. na zaproszenie burmistrza Sulejówka, młodzież z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Wilnie wraz z nauczycielkami udała się na wycieczkę edukacyjną do miejscowości powiązanej z Marszałkiem Józefem Piłsudskim – Sulejówka. Zaproszenie było związane z setną rocznicą przekazania Józefowi Piłsudskiemu przez Komitet Żołnierza Polskiego willi Milusin.

Podczas pobytu grupa odwiedziła przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – Miłośnie. Tam też odbył się IX Turniej Pierwszej Pomocy o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek. Zawodnicy mieli za zadanie zmierzyć się z testem wiedzy teoretycznej oraz trzema sunkami – pozoracjami.

Jak relacjonują uczestnicy: „Po zawodach i sytym obiedzie mieliśmy chwilę wytchnienia i czas, aby przygotować się do występu, który był uświetnieniem przepięknej uroczystości ,,Złote gody”, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr. 3. Jubilaci, 5 par małżeńskich, z rąk burmistrza p. Arkadiusza Śliwy odebrali prezydenckie medale za długoletnie pożycie małżeńskie, a nasza młodzież w prezencie zaśpiewała wiązankę najpiękniejszych piosenek wileńskich. Wieczorem odbył się jeszcze jeden koncert dla przedstawicieli Rady Miasta, nauczycieli, rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr.3 im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, na którym obecna była również delegacja z Podbrzezia na czele ze starostą gminy p. Agata Puncevičienė.

15 czerwca czekały na nas nowe wrażenia i przygody. Po smacznym śniadaniu u Ojców Marianów, pojechaliśmy do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jest to bardzo interesujące multimedialne muzeum ze wspaniałą wystawą stałą. Podczas zwiedzania mogliśmy w bardzo ciekawy i chronologiczny sposób poznać historię Józefa Piłsudskiego, który pokazany jest z wielu perspektyw, a obraz jest pełny”. (zródło: https://www.kostkos.vilniausr.lm.lt/?lang=pl)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content