Wigilia polonijna w Biszkeku

W Kirgistanie członkowie Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego „Odrodzenie” spotkali się, aby wspólnie świętować Boże Narodzenie. Była to okazja do złożenia życzeń i dzielenia się opłatkiem.

Podczas spotkania wigilijnego młodzież nagrodzona została świątecznymi upominkami. Prezes stowarzyszenia podsumowała mijający rok oraz złożyła życzenia: „Wszystkim naszym dzieciom i dorosłym z Polonii kirgiskiej dziękuję za obecność i pomoc w zorganizowaniu 23 grudnia naszej Wigilii polonijnej! Życzę wszystkim spokojnych, rodzinnych świąt i pomyślności w nadchodzącym Nowym 2024 Roku”. Wydarzenie było okazją do odśpiewania polskich kolęd. Koncert przygotowany został przez młodych członków stowarzyszenia.

źródło: https://www.facebook.com/polonia.kg/videos/679127177623470

W świątecznym spotkaniu wzięli również udział ksiądz Remigiusz Kalski z parafii św. Michała Archanioła w Biszkeku, pracownik Delegatury UE w Kirgistanie pan Łukasz Platszek oraz przedstawiciel OBWE pani Ewa Klimuk.

źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02co9v18tNpMjusEgqrdjhhdUfb93duyhxnGFtH9RfL3wKH2Qt3caMtTHAALfJefYZl&id=100085706385289

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content