Spotkanie z Markiem Popiełuszko

Stowarzyszenie Pamięć działające na terenie amerykańskiego stanu New Jersey 16 grudnia gościło na terenie szkoły imienia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Specjalnym gościem wydarzenia, które miało przypomnieć postać księdza Jerzego był jego bratanek – Marek Popiełuszko. Dzięki jego uprzejmości zgromadzeni goście mogli zobaczyć zdjęcia z jego rodzinnego archiwum.

Pełną relację z wydarzenia możemy przeczytać na oficjalnym fanpage’u Stowarzyszenia Pamięć.

„W sobotę, 16 grudnia gościliśmy w Polskiej Szkole Dokształcającej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Passaic, NJ. W spotkaniu wziął udział bratanek patrona, p. Marek Popiełuszko. Szkoła w Passaic jest drugim ośrodkiem edukacyjnym w Stanach Zjednoczonych, który wybrał ks. Jerzego za swojego patrona.

Podczas spotkania prezentowaliśmy wystawę IPN o bł. ks. Jerzym. Dzieci i młodzież aktywnie włączała się w żywą lekcję historii. Pan Marek wystawił do obejrzenia dziesiątki unikalnych zdjęć z prywatnego archiwum.

Dziękujemy dyrekcji szkoły za zaproszenie, a ks. Stefanowi Lasowi za otwarte serce i opiekę podczas naszego pobytu w szkole”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content