Spotkanie było okazją do wspólnych śpiewów

Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych w Southampton

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to okazja dla wspominania bohaterów niezłomnych, którzy po II wojnie światowej stanęli w obronie niepodległości Polski. Nie inaczej było w Southampton, gdzie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych stanowiły nie tylko hołd dla ich męstwa i poświęcenia, lecz także okazję do wspólnej refleksji nad dziedzictwem, patriotyzmem oraz walką z komunizmem, których idee wciąż tkwią głęboko w sercach Polaków. To spotkanie pozostały nie tylko wyrazem szacunku, ale także znaczącym momentem w kształtowaniu narodowej tożsamości wśród angielskiej Polonii.

Krystyna Jenvey przemawia w trakcie obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Southampton

Krystyna Jenvey przemawia w trakcie obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Southampton


„W dniu 3 marca 2024 Stowarzyszenie Przyjaciół Polskich Weteranów SPPW Southampton zorganizowało obchody poświęcone pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Honor, patriotyzm, antykomunizm to spuścizna Niezłomnych, których wspominaliśmy w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Piękne niezapomniane obchody w rodzinnej atmosferze, stworzyły chwile, które pozostaną na długo w naszych sercach. Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszych obchodów!!!”

Uroczystość zgromadziła zarówno starszych, jak i najmłodszych

Uroczystość zgromadziła zarówno starszych, jak i najmłodszych

Źródło: https://www.facebook.com/sppwsouthampton/posts/pfbid02TKYBWGsjth4zYcfMSpjjb5yPB9T2Am7pE9esXn1cm5mauCEH28y7ANBLV2sUmuF2l

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content