Można się spotkać bez okazji!

Działalność Domu Polskiego w Żytomierzu wspierana jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Fot. Archiwum Domu Polskiego

Na początku roku Dom Polski w Żytomierzu organizuje spotkania dla przedstawicieli społeczności polskiej Żytomierza i obwodu. I to bez specjalnej okazji. Tylko dlatego, by wspólnie spędzić kilka godzin w przyjemnej, rodzinnej atmosferze, podzielić się swoimi osiągnięciami, troskami, emocjami, które towarzyszą im na co dzień.

Właśnie takie spotkanie w ciepłej rodzinnej atmosferze odbyła się 11 lutego z udziałem prezesów i działaczy społecznych z Romanowa, Suseł, Malina, Bykówki i Żytomierza. Także z wielką przyjemnością Polacy powitali w sali Domu Polskiego Konsula Generalnego RP w Winnicy Damiana Ciarcińskiego.

Spotkanie zaczęło się od złożenia gratulacji dla Ireny Kopacz, która została wybrana na prezeskę Stowarzyszenia Polaków im. Jana Pawła II w Bykówce, zastępując na tym stanowisku panią Stanisławę Rudkowską.

Kolejnym punktem programu był koncert w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego im. J. Zarębskiego pod batutą Jana Krasowskiego. Chór regularnie występuje na przedsięwzięciach organizowanych przez Dom Polski, to te brzmienia zawsze pobudzają niesamowite emocje.

Tym razem występ był wyjątkowo emocjonalny i nie bez powodu. Chór bowiem otrzymał odznakę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Gratulujemy Polskiemu Chórowi Kameralnemu im. J. Zarębskiego oraz Janowi Karasowskiemu tego zasłużonego wieloletnią twórczością honorowego odznaczenia!

Później kontynuowano spotkanie już w atmosferze nieoficjalnej z poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem ulubionych piosenek polskich.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content