Konkurs recytatorski „Kresy 2023”

W dniu 19 października w Szkole Podstawowej w Jęczmieniszkach odbył się strefowy konkurs recytatorski im. Adama Mickiewicza ,,Kresy 2023”. Uczestniczyli w nim uczniowie z czterech placówek strefy niemenczyńskiej, byli tam także reprezentanci Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach.

Konkurs Recytatorski „Kresy” dla Polaków z Zagranicy to coroczne wydarzenie, które od trzech dekad łączy ludzi z różnych krajów, dla których język polski jest szczególnie ważny. Uczestnicy, w tym dzieci, młodzież i dorośli z kilkunastu państw, przygotowują się do udziału, doskonaląc swoje umiejętności recytatorskie. W bieżącym roku, po dwuletniej przerwie w formie zdalnej, laureaci eliminacji krajowych spotkają się osobiście w Polsce, co budzi radość wszystkich uczestników. Konkurs „Kresy” stanowi uroczystość języka polskiego, zgromadzając tych, dla których utrzymanie go jest wyzwaniem, ale jednocześnie pasją.

„19 października w Szkole Podstawowej w Jęczmieniszkach odbył się strefowy konkurs recytatorski im. Adama  Mickiewicza ,,Kresy 2023”. Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech placówek strefy niemenczyńskiej. Nasze gimnazjum reprezentowali następujący uczniowie:

Kategoria I – dzieci do lat 7

Karina Mieszkuniec, 2 klasa

Alisa Osipowicz, 2 klasa

Milena Rapcewicz, 1 klasa

Kategoria II – dzieci od 8 do 12 lat

1. Glorija Podleckaja, 5 klasa

2. Daria Paknytė, 5 klasa

3. Polina Auziak, 5 klasa

4. Deividas Lialko, 3 klasa

Kategoria III – młodzież od 13 do 15 lat

Jemeljan Paknys, 7 klasa

Beata Blaževičiūtė,7 klasa

Brigita Czaplinska, klasa IG

Do rejonowego etapu trafiły następujące osoby: Brigita Czaplińska i Paknys Jemeljan – w kategorii wiekowej 13-15 lat  oraz Alisa Osipowicz i Karina Mieszkuniec  w kategorii wiekowej do 7 lat.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: https://www.slovackio.vilniausr.lm.lt

Uczniowie z Bezdan zakwalifikowani do rejonowego etapu konkursu: Brigita Czaplińska, Paknys Jemeljan, Alisa Osipowicz i Karina Mieszkuniec

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content