I ŚWIATOWY KONGRES EDUKACJI I NAUKI POLSKIEJ ZA GRANICĄ

Od 5 do 9 lipca w Jachrance pod Warszawą odbył się I Światowy Kongres Edukacji i Nauki Polskiej za Granicą. Współorganizatorami wydarzenia byli: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

Lato zazwyczaj nie kojarzy nam się z edukacją, wszakże jest to okres wakacyjny, gdy dzieci, nauczyciele, studenci i pracownicy naukowi uniwersytetów po miesiącach wytężonej pracy udają się na zasłużony letni wypoczynek. Jest to jednak złudne myślenie. Czas wakacyjny jest okresem, kiedy to pracownicy naukowi niespętani dydaktyką mogą skupić się na rozwijaniu swoich umiejętności i wymianie doświadczeń z koleżankami i kolegami z innych uniwersytetów i ośrodków badawczych. W tym celu na początku lipca bieżącego roku zorganizowano pierwszy Światowy Kongres Edukacji i Nauki Polskiej za Granicą. Jednymi z uczestników wydarzenia byli delegacji z Polskiej Akademii Nauk Społecznych i Humanistycznych. Poniżej możemy przeczytać relację z wydarzenia spisaną przez uczestników:

Program kongresu składał się z części merytoryczno-szkoleniowej i kulturalno-edukacyjnej. Przewidziano m. in. panele dyskusyjne, wykłady popularnonaukowe, warsztaty dydaktyczne i szkolenia metodyczne. Odbyły się również spotkania z naukowcami, dydaktykami i ekspertami działającymi na rzecz rozwoju nauki polskiej za granicą oraz popularyzacji edukacji polskiej i polonijnej w świecie.

Polską Akademię Nauk Społecznych i Humanistycznych reprezentowali: dr Aleksandra Jędryszek-Geisler, mgr Monika Plata, mgr Mirosław Szcześniak i mgr Mariusz Rutczyński.

Źródło: https://passhlondyn.eu/?p=10243

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content