Uroczystości w Domu Polskim w Moskwie

Narodowe Święto Niepodległości jest dla każdego z nas najważniejszym świętem państwowym. Miliony rodaków niezależnie czy żyją oni „w kraju” czy na „obczyźnie” tego dnia zbierają się by wspólnie uczestniczyć w obchodach odzyskania przez naszą Polskę niepodległości. Jednym z miejsc, w których zebrano się by świętować rocznicę przywrócenia Rzeczypospolitej na mapę Europy był Dom Polski w Moskwie. W uroczystościach nie zabrakło licznie zebranej polonii oraz personelu polskiej misji dyplomatycznej w Federacji Rosyjskiej na czele z Ambasadorem RP w Federacji Rosyjskiej Panem Krzysztofem Krajewskim.

12 listopada 2023 r. Ambasador Krzysztof Krajewski, wraz ze współpracownikami z Ambasady, wzięli udział w spotkaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowanym przez Dom Polski w Moskwie.

Wieczór patriotyczny zgromadził liczne grono Polonii moskiewskiej.

W swym wystąpieniu Ambasador podziękował Polonii za dotychczasowe wspólne obchody Święta przekazał zebranym najlepsze życzenia. Podkreślił, że wbrew nieprzyjemnej aurze za oknem warto mieć marzenia i wiarę w ich spełnienie i determinację, by swoimi działaniami pomagać w ich ziszczeniu się.

Bogaty program wydarzenia obejmował występy przedstawicieli Polonii, którzy zaprezentowali repertuar polskich pieśni patriotycznych, ludowych oraz muzyki popularnej, a także recytacje poezji.

Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie najmłodszego pokolenia Polonii.

Wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości miało wyjątkowo radosny, rodzinny charakter, podniosły i serdeczny zarazem, jednocześnie uroczysty i spontaniczny.

Informacja i zdjęcia
Ambasady RP w Moskwie

Źródło: https://www.rodacynasyberii.pl/aktualnosc/784/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content