3. Uczennica asystuje chemikowi w czasie przeprowadzania reakcji chemicznej. Źródło: https://www.slovackio.vilniausr.lm.lt/?p=30091&lang=pl

Uczniowie przeprowadzili niesamowite eksperymenty!

Wielu z nas musi się zgodzić z tezą, że nauka w szkolnej ławce nie zawsze bywa intersująca. Często wielogodzinne ,,wertowanie” kolejnych stron podręczników i nauki na pamięć definicji i reguł przysparzało i przysparza uczniów o zawrót głowy. Świętna odskocznią od szkolnej rutyny są wycieczki. Te, które mają na celu edukowanie uczniów w doskonały sposób pokazują młodym ludziom, że to czego uczą się w szkole ma zastosowanie praktyczne i może być bardzo ciekawym zajęciem.

Dzieci obserwują z bliska reakcję chemiczną

W jeden z ciekawych wycieczek miała przyjemność uczestniczyć grupa z Gimnazjum imienia Juliusza Słowackiego w Bezdanach. Dzieci w czasie wizyty w wileńskim laboratorium nie tylko wysłuchały ciekawego wykładu, ale i same przeprowadziły kilka ciekawych eksperymentów. Więcej o tej niezwykłej lekcji chemii przeczytamy w relacji pani Anny Maciulewicz:

13 czerwca uczniowie klas 5 i IG udali się do wileńskiego laboratorium Mėgintuvėlis LT na zajęcie edukacyjne. Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z sylwetkami osób, którzy swoje wynalazki odkryli przypadkowo. A takich okazało się w historii nauki jest niemało, np. Dżozef Prisli, który przypadkowo wynalazł dwutlenek węgla, Charles Thilorier, którego wynalazkiem jest suchy lód, dzięki którego możemy przeprowadzać wspaniałe eksperymenty, a także mieć bardzo potrzebny środek na chłodzenie i przechowywanie wielu niezbędnych rzeczy, takich jak na przykład leki. Dla wszystkich zaskoczeniem było, że popularny napój coca cola też był wynaleziony przez przypadek, a dokonał tego John Pemberton, który miał stworzyć miksturę leczniczą. Uczniowie zapoznali się nie tylko z teorią, ale też i na praktyce mogli wypróbować wielu eksperymentów.

Uczniowie przeprowadzają doświadczenia

Wychowawczyni 5 klasy Anna Maciulewicz
Źródło: https://www.slovackio.vilniausr.lm.lt/?p=30091&lang=pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content