Święty Mikołaj w Żytomierzu

Do polskich dzieci w przedszkolu w Żytomierzu zawitał święty Mikołaj. Była to dla nich bardzo ważna chwila, ponieważ sytuacja panująca na Ukrainie jest obecnie bardzo trudna i dzięki tej wizycie na ich twarzach mógł pojawić się uśmiech. W zorganizowanie wydarzenia zaagnażował się także Konsulant Generalny RP w Winnicy, za co składamy serdeczne podziękowania.

Pełną relację z akcji możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Studenckiego Klubu Polskiego w Winnicy.

„Do naszych dzieci z przedszkola „Wesełka” w Żytomierzu zawitał św. Mikołaj. Ponieważ wszyscy dzieciaki były bardzo grzeczne wciągu roku – każdy z nich otrzymał słodki prezent. Bardzo dziękujemy za wsparcie i za paczki Mikołajkowe Konsulu Generalnemu Damianowi Ciarcińskiemu, Konsulat Generalny RP w Winnicy. Przedszkole „Wesełka” z nauczaniem języka polskiego, działa w Żytomierzu i od lat jest wspierane jest przez Studencki Klub Polski”.

Do przedszkola „Weselka” uczęszcza dzieci w wieku 1,5-6 lat. Dzieci w wieku od 3 lat mają już zajęcia z nauki języka polskiego. Zajęcia prowadzi nauczyciel języka polskiego Tatiana Sapożko.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Wspieranie placówek oświatowych z polskim językiem nauczania na Ukrainie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja, a współfinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Kolbego ze środków Ministra Edukacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content