Turniej maszyn

Finał PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2023

Finał PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2023

W dniach 6 – 8 grudnia 2023 r. w Warszawie odbył się Finał PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2023. Wśród 80 drużyn zakwalifikowanych do Finału znalazła się także drużyna JEŁ z Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie.

PGE Turnieje Maszyn Wodnych i Wiatrowych kierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Zadaniem uczestników jest zbudowanie turbiny przetwarzającej energię wiatru lub wody na energię mechaniczną zgodnie z wytycznymi podanymi w regulaminie. Testy zbudowanych maszyn odbywają się przy użyciu unikatowych stanowisk pomiarowych, zapewniających wysoką dokładność pomiaru parametrów turbin. Do tej pory w Turniejach wzięło udział łącznie ponad 8000 uczniów i nauczycieli z całej Polski, którzy zbudowali ponad 3000 turbin wodnych i wiatrowych. Celem jest propagowanie wiedzy technicznej związanej z odnawialnymi źródłami energii wśród dzieci i młodzieży, a także zainspirować uczniów do majsterkowania w warsztatach”.

Turniej maszyn

W konkursie wzięli udział uczniowie wileńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Drużyna zakwalifikowała się do finału: „Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej fantastycznej inicjatywy. Jesteśmy bardzo dumni z uczniów klasy IIa: Łukasza A., Jarosława G., Ernesta R. oraz opiekuna drużyny, nauczyciela fizyki i technologii, pana Mieczysława Zimińskiego.” (źródło: https://www.liceum.lt/pl/wydarzenia/i/821/).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content