Pożar w domu pani Marii – trwa zbiórka

Autor:Piotr Kurpaska
We wsi Rudniki w rejonie Solecznickim na Litwie panuje gorące lato. Pani Maria zakłada lekkie ubranie i wychodzi do pracy. Niestety, to co miała na sobie, to wszystko co jej zostało. W jej domu wybuchł pożar, który strawił doszczętnie dorobek jej życia.

Wieść o nieszczęściu pani Mari szybko rozeszła się po okolicy. Sąsiedzi, przyjaciele oraz mieszkańcy okolicznych wsi stanęli na wysokości zadania. Zorganizowano akcję pomocową i za zebrane pieniądze zakupiono stary drewniany domek. Szczęśliwe z życiem uszedł pies Bars, który dzisiaj pilnuje porządku na podwórku nowego domu.

Pani Maria ma zatem już dach nad głową, niestety domek jest mocno zaniedbany i wymaga solidnego remontu. Dach pokryto szkodliwym eternitem. Strop jest w niektórych miejscach przegnity. Na ścianach widać zacieki i pleśń. Podłoga to kilka popękanych płytek i stare linoleum. W łazience zniszczone ściany pokryto surowymi płytami OSB, na których zainstalowano armaturę. Latem jest jeszcze znośnie, ale zima będzie ciężka. Okna są nieszczelne, w domu panuje spora wilgoć, a jedynym źródłem ogrzewania okazuje się stary piec.

Pani Maria jest lubianą i życzliwą osobą. To Polka, której rodzina zamieszkiwała te ziemie od pokoleń. Od lokalnej społeczności otrzymała wielki dar i ma gdzie mieszkać. Teraz my możemy coś dla niej zrobić i sprawić, że będzie miała ciepły dom, do którego zechce zawsze wracać. W ten sposób może szybko zapomni o tragedii, która ją spotkała.

Dorzuć się do remontu. Bądź solidarny z naszą rodaczką!

Zbiórka jest dostępna na portalu fundacji Siepomaga, która wspiera naszą akcję pomocową dla pani Marii. Wpłaty możecie dokonać Blikiem, przelewem lub wysyłając SMS.

Wyślij SMS o treści 0311001 na numer 75365, koszt to 6,15 zł brutto

Strażacy próbowali ratować co się da.

Pożar stał się tragedią dla p. Marii.

Każdy może pomóc poprzez dobrowolny datek finansowy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content