Polski Festiwal 2023 w Lower Hutt

Polish Association in NZ zorganizowało w Lower Hutt kolejną edycję Polish Festival, przy wsparciu Ambasady RP w Wellington.

W ramach Festiwalu zaplanowano cały szereg atrakcji: koncerty, poczęstunek, targi rękodzieła, pokazy tańców ludowych i wiele innych. Dodatkowo świętowano 75-lecie Polish Association in NZ Inc., prezentując historyczne materiały na temat tej prężnie działającej organizacji.

Oddajmy głos Elżbiecie Polaczuk Rombel, szefowej Polish Association in NZ Inc., która opisała wydarzenie na łamach „Wiadomości Polskich”, prowadzonych przez Stowarzyszenie Polaków w Nowej Zelandii:

Polski Festiwal 2023 przejdzie do naszej historii jako jeden z najbardziej udanych w ostatnich latach. Wspaniale pasował do 75-tych urodzin Stowarzyszenia Polaków w Nowej Zelandii.
W niedzielę 24-go września tłumy gości w każdym wieku przybyły do sali St Bernards College w Lower Hutt, aby zakosztować wszystkiego, co polskie – wspaniałą atmosferę, muzykę, tańce, polską kuchnię i wyroby artystyczne.
Festiwal odbywa się w sali St Bernards College od kilku już lat i przyciąga coraz to więcej ludzi, którzy traktują to wydarzenie jako coroczne spotkanie z polską kulturą. Jesteśmy wdzięczni naszej wspaniałej Ambasadzie za wsparcie, które umożliwia nam organizację takich wydarzeń. Niewiele jest grup etnicznych, które mogą się poszczycić corocznym festiwalem na taką skalę, wspieranym przez ich ambasady.
Dziękujemy wszystkim, którzy udzielili swoich talentów i energii, aby uczynić festiwal taką udaną imprezą. Naszym sponsorom Janus Bakkerij i Federation Fix, Barlovski Liquors, grupom tanecznym Orlęta and Orzeł, zespołom muzycznym Koledzy i Krakerjack, oraz utalentowanemu konferansjerowi Krzysiowi Dzikiewiczowi.
Dziękujemy też Mateuszowi Mendruń, naszemu oficjalnemu fotografowi, oraz Zarządowi Stowarzyszenia za organizację całości.
Ten rok ujrzał debiut młodszych dzieci z nowej grupy Orląt w Lower Hutt, oraz inaugurację stoiska Little Polish Kiosk.
Specjalne podziękowania należą się Irenie Lowe i jej zespołowi za interesującą wystawę wspomnień z 75-ciu lat Stowarzyszenia, a także naszym wspaniałym kucharzom i piekarzom, którzy zaopatrzyli kawiarenkę festiwalową.


Niech nasz festiwal kontynuuje rozpowszechnianie zamiłowania do wszystkiego, co polskie – daleko w przyszłość.
Bóg Zapłać
Ela Polaczuk Rombel

Źródło: Polish Embassy in Wellington/ Polish Association in NZ Inc.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content