Konferencja nauczycieli polonijnych w Moskwie

Rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej jest szczególnym dniem w historii polskiego szkolnictwa. W związku z obchodami święta co roku organizuje się wiele wydarzeń dla nauczycieli. Jedno z takich wydarzeń odbyło się niedawno w stolicy Rosji. Podczas Konferencja nauczycieli polonijnych w Moskwie nauczyciele języka polskiego z całej Rosji mieli okazję wziąć udział we warsztatach i wykładach poświęconych zagadnieniu nauczania języka polskiego w FR. Mieli również okazję wymienić się swoimi doświadczeniami. Z pewnością w tak dużym obszarowo i wieloetnicznym państwie nauczanie naszego języka różni się od siebie diametralne w różnych częściach Rosji. Poniżej cytujemy relację z konferencji:

20 października 2023 roku w Moskwie odbyła się ogólnorosyjska konferencja nauczycieli polonijnych zorganizowana przez FPANK „Kongres Polaków w Rosji” we współpracy z Wydziałem Konsularnym i Polonii Ambasady RP w Rosji.
Wydarzenie poświęcone było m. in. zagadnieniom nauczania języka polskiego w międzykulturowym rosyjskim społeczeństwie, w szczególności na poziomie szkoły podstawowej. Ważną częścią programu były warsztaty online przygotowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą.
W konferencji wzięło udział trzydzieścioro gości z rosyjskich regionów. Zostali przywitani przez prezes FPANK „Kongres Polaków w Rosji” Halinę Sutotowicz-Romanową i Ambasadora RP w Rosji Krzysztofa Krajewskiego, który w słowach powitalnych złożył zebranym życzenia z okazji obchodzonego w Polsce Dnia Edukacji Narodowej i życzył sukcesów i wytrwałości w ich pięknej i odpowiedzialnej pracy.

Źródło: https://www.rodacynasyberii.pl/aktualnosc/765/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content