Jedyne hospicjum na Litwie

Na Litwie istnieje hospicjum, w którym chorzy i ich rodziny otoczeni są troską i opieką duchową, medyczną, psychologiczną i socjalną. Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki jest pierwszym i jedynym takim Domem na Litwie. Miejscem tym kieruje od początku niezwykła siostra Michaela Rak.

Hospicjum to miejsce niezwykłe, otoczone przyjaźnią Polaków i Litwinów, dające szansę na poprawę jakości życia chorych. Hospicjum przewiduje opiekę nad chorymi w domu pacjenta – hospicjum domowe, lub w hospicjum stacjonarnym. To miejsce, w którym pomoc otrzyma każdy, kto jej potrzebuje. Hospicjum służy pomocą również bliskim chorych. Wsparcie dla rodzin obejmuje pomoc m.in. prawnika, psychologa, terapeuty, osób duchownych, wolontariuszy. Pomoc udzielana rodzinom chorych jest bezpłatnie.

Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego jest katolickim zgromadzeniem zakonnym żeńskim, założonym przez ks. Michała Sopoćkę jako odpowiedź na objawienia s. Faustyny Kowalskiej. Siostry zostały zaproszone w 2009 roku do stworzenia pierwszego na Litwie hospicjum. Projektem od początku kieruje niesamowita siostra Michaela Rak, Polka, która przez lata znana była działalności na rzecz hospicjum onkologicznego w Gorzowie Wielkopolskim. Teraz na Litwie wszyscy ją znają, a rzesze przyjaciół z Polski stale przyjeżdża z pomocą i wsparciem.

Spotkania i rozmowy przy Hospicjum

Informacje o Hospicjum pochodzą ze strony instytucji. TUTAJ można uzyskać więcej informacji i wesprzeć to ważne i potrzebne miejsce, chorych i ich rodziny, Siostrę Michaelę, która każdego wita z uśmiechem i serdecznością. Placówka ma sporo potrzeb i stałych wyzwań.

Siostra Michaela Rak jak zawsze uśmiechnięta
Delegacja Stowarzyszenia Odra-Niemen, jedna z licznych grup, które odwiedzają ośrodek pomocy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content