Akcja „Szkoła do Hymnu” w Biszkeku

10 listopada 2023 r. odbyła się szósta edycja akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Hymn odśpiewany został przez liczne organizacje polonijne – w tym przez uczniów Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego „Odrodzenie” w Biszkeku.

Akcja obywała się na całym świecie o symbolicznej porze – bo o godzinie 11:11. Hymn miał zostać odśpiewany w dzień poprzedzający Święto Niepodległości Polski. „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał także w Polskim Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowym „Odrodzenie” w Biszkeku.

Na stronie facebookowej organizacji można obejrzeć materiał filmowy oraz zapoznać się z krótka notatka informacyjną: „Dzisiaj razem z uczniami zaśpiewaliśmy hymn Polski dołączając do akcji „Szkoła do Hymnu 2023” oraz: „Święto Niepodległości jest bardzo ważne dla każdego Polaka, niezależnie czy mieszka w Polsce, czy też daleko od Niej. Wspominając naszą trudną historię uświadamiamy sobie, jakie to szczęście, że nasza Ojczyzna jest wolna i niezależna!”.

(źródło: https://www.facebook.com/polonia.kg/videos/1490351741763561, https://www.facebook.com/polonia.kg/posts/pfbid02MrF7s8AHaXD3fZ2TfKdEtPRsriPsY9rzwiSSRnzqcmqJmrYwjWQL5tb3uJtxQSJMl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content