X Dni Kultury Polskiej w Wilnie

W dniach 23-28 listopada 2023 r. w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbyły się X Dni Kultury Polskiej. Wzięli w nich udział uczniowie Liceum im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Co roku festiwal rozpoczyna się tzw. „małym otwarciem”, skierowanym do młodych widzów. 23 listopada 2023 r. rozpoczęło się ono serią spektakli dla dzieci pt. „Awantura w mollDurze” w wykonaniu Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Natomiast uroczyste otwarcie uświetnił koncert „The Best of Zbigniew Wodecki” w wykonaniu Kayah z orkiestrą.

Kolejne dni obfitowały w przegląd filmowy polskich ekranizacji, w tym „Detektyw Bruno”, „Prawdziwe Życie Aniołów”, „Filip”, „Chrzciny” oraz „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. Odbyły się także spektakle muzyczne. Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny zaprezentował spektakl „Noc w SPATiF-ie” oraz „Piękna Lucynda”. Natomiast Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie zaprezentował musical „Dla Ciebie śpiewałem…”.

Z okazji tego wydarzenia, 27 listopada 2023 r. uczniowie klas IIa i IIb Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie wzięli udział w pokazie edukacyjnym filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” (reż. Mateusz Rakowicz). „Film opowiada, jak ważna dla człowieka jest wolność, czym jest moralność i do czego można się posunąć w jej imię”.

Źródło: www.liceum.lt

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content