Southampton pamięta

Dnia 13 sierpnia odbyły się w Southampton pamiątkowe uroczystości związane z obchodzonymi w tym miesiącu rocznicami świąt. Dla okolicznej polskiej społeczności była to okazja do spotkania i kultywowania pamięci historycznej.

Powstanie Warszawskie, Święto Wojska Polskiego i Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny są częścią naszej narodowej tożsamości, a zadaniem społeczności jest podtrzymywanie pamięci historycznej. Powstańcy warszawscy, wywodzący się z różnych warstw społeczeństwa, stawili czoła przeciwnościom, kierując się miłością do swojego kraju. Poświęcenie i determinacja, jakie wykazywali w trakcie walki, są nieodłączną częścią historii Polski, kształtującą naszą świadomość narodową. Święto Wojska Polskiego i Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny stają się nie tylko okazją do refleksji, ale również do podtrzymywania ducha patriotyzmu i jedności narodowej. W tym kontekście, Polacy w Southampton odgrywają szczególną rolę, będąc strażnikiem naszego dziedzictwa historycznego.

„W dniu 13 sierpnia polska społeczność Southampton oddała część poległym podczas Powstania Warszawskiego. Święto Wojska Polskiego i Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny łączy się i przypomina nam o miłości do Ojczyzny, jak i o poświęceniu polskich żołnierzy za wolność, którą możemy cieszyć się dzisiaj. Bóg, Honor, Ojczyzna są nieodłączną częścią pracy dla Ojczyzny, a naszym obowiązkiem jest podtrzymywać pamięć historyczną udziału Polaków w walce o wolność w II Wojnie Światowej.

Uroczystości przewodniczył Proboszcz Parafii ks. Mariusz Urbanowski oraz członkowie SPPW Southampton. Rozpoczęliśmy modlitwą przy grobie ks. Jankowskiego – założyciela parafii Southampton, a następnie przeszliśmy pod pomnik złożyć kwiaty i zapalić znicze. Członkowie SPPW odczytali Apel Poleglych. Dziękujemy za wzięcie udziału w uroczystości  przedstawicielom  307 Squadron Project, Polski Klub Southampton, Polska Szkoła im. F. Chopina Southampton, Młode Karpaty Southampton oraz parafianom. Po zakończeniu w przyjacielskiej atmosferze spotkaliśmy się w polskim klubie na herbatkę i szarlotkę”.

Źródło: https://www.facebook.com

Pamiątkowe zdjęcie uczestników uroczystości

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content