Premiera edukacyjnego projektu gamingowego „Lotnicy” w Londynie

Grę przetłumaczono na 12 języków, w tym na dwa migowe. Fot. Paweł Grabowski (WOW Pictures)

Autor:mr /IPN

Pod koniec stycznia na prestiżowych targach edukacyjno-technologicznych Bett w Londynie Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował edukacyjną grę Biura Nowych Technologii IPN „Lotnicy – wojna w przestworzach”. Już teraz „Lotników” można pobrać za darmo z platformy Steam.

British Educational Training and Technology (Bett) to jedno z największych wydarzeń edukacyjno-technologicznych na świecie. Bett skupia marki zajmujące się dostarczaniem rozwiązań z zakresu nowoczesnej edukacji (EdTech) z całego świata. Wystawcy prezentują produkty i usługi, które odpowiadają na dzisiejsze wyzwania edukacyjne.

„Lotnicy – wojna w przestworzach” to gra przedstawiająca prawdziwe postaci i dokonania polskich lotników odbywających służbę w powietrzu w czasie II wojny światowej. Produkcja łączy w sobie elementy zręcznościowe oraz zagadki logiczne. W grze zaimplementowano moduł dzienników, które zawierają kompendium wiedzy historycznej, do której nawiązują „Lotnicy”.

Prezentacja i premiera „Lotników” świadczą o rozwijanej na skalę światową działalności Biura Nowych Technologii IPN w dziedzinie nowoczesnej edukacji. To szansa na zaprezentowanie światu dokonań polskich lotników i symboliczne nawiązanie do gry, której bohaterami są lotnicy, walczący w czasie II wojny światowej w dywizjonach powstałych w Wielkiej Brytanii broniąc m.in. Londynu przed agresją niemiecką.

– Serdecznie zapraszam do zapoznania się z kolejnym już edukacyjnym projektem gamingowym Biura Nowych Technologii IPN „Lotnicy – wojna w przestworzach”. To gra, która pozwoli na bliższe poznanie historii polskich asów lotnictwa. Tę niezwykłą przygodę urozmaica cykl kompozycji stworzonych specjalnie do gry autorstwa Przemysława Treszczotki – mówi dyrektor Biura Nowych Technologii IPN Magdalena Hajduk.

Dla nauczycieli i edukatorów przygotowane zostały również scenariusze lekcji dostosowane do podstawy programowej. Gamingowy projekt edukacyjny „Lotnicy” przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej jest już dostępny do pobrania bezpłatnie na platformie Steam.

– Premierowa gra „Lotnicy – wojna w przestworzach” uczy historii w nowoczesny, immersyjny i atrakcyjny sposób, odpowiadając na potrzeby nowoczesnej edukacji – podkreśla M. Hajduk.

Grę przetłumaczono na 12 języków, w tym na dwa migowe. Dzięki temu jest ona przystępna dla graczy z różnych krajów. W oparciu o grę stworzono scenariusze lekcji, które omawiają kontekst wydarzeń przedstawionych w grze, przebieg bitew i ich konsekwencje. Ponadto dostępny jest quiz sprawdzający wiedzę z zakresu lekcji. Zarówno lekcje, jak i quiz przetłumaczono na język angielski.

„Lotnicy” dostępni są do darmowego pobrania na platformie Steam w wersji na komputery z systemem Windows oraz w wersji VR (Virtual Reality).

Zobacz trailer:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content