Obchody 50-lecia Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Budapeszcie

Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Budapeszcie to miejsce dla wszystkich, którym po drodze z językiem oraz kulturą i historią Polski. Aktywna i życzliwa społeczność szkolna sprawia, że w szkole nie ma nudnych dni, nauka jest dla dzieci przyjemnością i wszyscy: rodzice, uczniowie i ich rodzeństwo, czują się w niej jak w domu. Placówka w Budapeszcie działa już od 50 lat.

Tak zacny jubileusz będą świętować przez cały rok szkolny! Na zaproszenie Fundacji Rodzice Szkole Polskiej i zaprzyjaźnionego Samorządu Polskiego XXII dzielnicy Budapesztu, do Małych Odkrywców zawitali aktorzy z Teatru Trip z Katowic.

Kolejne wydarzenie miało miejsce w XXII dzielnicy Budapesztu. Tu szkoła mogła oficjalnie zainaugurować swój jubileusz w towarzystwie innych polonijnych dzieci i Pani Ambasador Izabeli Kęciek, która patronowała przedstawieniu. Nasi przyjaciele Fundacja Rodzice Szkole Polskiej/Szülők a Lengyel Iskoláért Alapítvány i Samorząd Polski XXII dz. uczynili  inaugurację wyjątkowym świętem! W prezencie pierwszoklasiści otrzymali wspaniałe szkolne wyprawki, a wszyscy licznie zgromadzeni na widowni goście mieli zagwarantowaną świetną zabawę razem z Teatrem Trip. To były niezapomniane chwile i niezapomniany czas!

Źródło: https://www.facebook.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content