Dzieci pokazujące efekt swojej pracy

Niezwykły dzień dla pierwszaków

Nauka przez zabawę zawsze jest dobra. Dzięki temu dzieci spędzając czas z uśmiechem na twarzy nabywają nowych umiejętności oraz zdobywają wiedzę. Na szczęście coraz więcej muzeów wychodzi z podobnego założenia i organizuje wyjątkowe lekcje dla najmłodszych. Jednym z takich miejsc jest Muzeum Szkolnictwa na Wileńszczyźnie. Pierwszacy z Gimnazjum imienia Juliusza Słowackiego w Bezdanach mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach w wyżej wymienionym muzeum. Kolejną atrakcją zaserwowaną pierwszakom tego dnia była wizyta w parku zwierząt. Więcej o aktywnościach z tego dnia możemy przeczytać w relacji Pani Iwony Szymak. Nauczycielka klas początkowych pisze:

 16 maja pierwszacy naszego gimnazjum mieli niezwykły dzień, ponieważ w tym dniu mieli wiele do wykonania. Po pierwsze: odwiedzili Muzeum Szkolnictwa na Wileńszczyźnie, gdzie mieli zajęcie edukacyjne, podczas którego zapoznali się z historią powstania lalek, ich różnorodnością. Mogli nie tylko oglądać różne laleczki, ale też i je potrzymać w rękach. Najciekawszą częścią zajęcia było oczywiście własnoręczne wykonanie lalek motanek, co sprawiło dzieciom wiele radości.

Zestaw do nauki przez zabawę

Po drugie: uczniowie odwiedzili park zwierząt w Ożumiszkach, gdzie mogli nie tylko podziwiać sarny, żubry, jelenie i ich małe potomstwo, ale też i poczęstować te zwierzęta jabłkiem i marchewką. Dzieci robiły to z miłą chęcią, zwierzęta z kolei były bardzo zadowolone z takiego poczęstunku.

Dzieci miały okazje m.in. karmić zwierzęta

Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i świadomi tego, że najcenniejszy prezent jest ten wykonany własnymi rękoma, że powinni chronić przyrodę i opiekować się zwierzętami.

Nauczycielka klas początkowych

Iwona Szymak

Źródło: https://www.slovackio.vilniausr.lm.lt/?p=29945&lang=pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content