Mikołajki we Lwowie po polsku

Autor:Krystyna Frołowa

Zgodnie z najlepszą tradycją we wtorek 5 grudnia odbyły się uroczyste obchody święta mikołajkowego w polskich grupach „Miglanc” i „Słoneczko”, które pracują w państwowym przedszkolu nr 131 we Lwowie. Do grup tych uczęszcza 35 osób w wieku od 3 lat. Czekając na święto przedszkolaki starannie przygotowały się do wizyty św. Mikołaja w przedszkolu. Nie tylko pisały listy i upiększały choinkę, ale również nauczyły się piosenek o Mikołaju w języku polskim i wykonały prace plastyczne, przez cały czas oczekiwania dzieci starały się być bardzo grzeczne.

Gdy nadszedł czas zabawy, przedszkolaki zamieniły się w pomocników Mikołaja, którzy z radością zaprezentowali wcześniej przygotowane piosenki i tańce. Dla dobrej zabawy Mikołaj dawał różne zadania, które dzieci miały wykonywać, a najlepszym wynagrodzeniem dla nich były długo oczekiwane prezenty, radość od których była tak wielka, że wywoływała uśmiech na twarzach nawet u dorosłych. Na twarzach dzieci widniała wielka radość i teraz są spełnieni nadzieją na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia w przyszłym roku!

Obchody takich świąt na Kresach to nie tylko doskonała okazja do dobrej zabawy i sprawienia dużej radości dzieciom, ale również wprowadzenie dzieci w świat polskich tradycji aby one nigdy nie zapominały o swoich korzeniach. W tym wyjątkowym czasie, zarówno nauczyciele przedszkola, jak i rodzice, odegrali kluczową rolę w tworzeniu niezapomnianych wspomnień dla najmłodszych, a do zakupu prezentów w tym roku włączyli się Konsulat Generalny RP we Lwowie, który zabezpieczył dzieci słodkimi upominkami oraz z kosztów KPRM nadanych przez Stowarzyszenie Odra-Niemen został zakupiony strój Mikołaja oraz upominki słodkie i rzeczowe. Zapraszamy każdego do włączenia się w następnym roku do realizacji takiego przedsięwzięcia i zakupu prezentów dla dzieci.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content