Konkurs wiedzy o historii Polski

W dniu 14 grudnia Dom Kultury Polskiej stał się świadkiem wyjątkowego wydarzenia – międzynarodowego Konkursu Historiada 2023. Stanowi on niepowtarzalną okazję do zgłębienia historii Polski przez uczniów ze szkół na Litwie i Łotwie.

Konkurs stanowi dla uczestników niezapomniane doświadczenie edukacyjne. Wydarzenie nie tylko promuje zainteresowanie historią i umożliwia rozwijanie pasji historycznej, ale również jednoczy społeczność edukacyjną w podróży przez czas i wydarzenia, które ukształtowały Polskę.

„14 grudnia w Domu Kultury Polskiej po raz piąty odbył się międzynarodowy konkurs historyczny z dziejów Polski. Konkurs Historiada 2023 organizowany był przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego i realizowany przy współpracy ze Zjednoczeniem Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie Macierz Szkolna w Wilnie. Tematem tegorocznego konkursu było hasło: ,,Od niepodległość do niepodległości”.

Udział wzięło 7 drużyn: trzy z Łotwy i cztery z Litwy.  Nasze gimnazjum przedstawiała ekipa w składzie: Emilia Klimaszewska (IIG kl.), Daniel Aszkiełowicz (IIG kl) i Tomas Kuczinskas (IIIG kl.). Rywalizacja odbywała się w 3 rundach. Uczestnicy musieli odpowiadać na pytania  z okresu historii Polski 1918-1989 r. Ogromnie się cieszymy udziałem w tegorocznej Historiadzie oraz szczycimy się wynikami naszego zespołu!”

Źródło: https://www.slovackio.vilniausr.lm.lt

Uczeń Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w trakcie odpowiedzi na jedno z konkursowych pytań

Reprezentacja Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach w składzie: Emilija Klimaszewska (IIG kl.), Daniel Aszkiełowicz (IIG kl) i Tomas Kuczinskas (IIIG kl.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content