Kolędowanie w Domu Kultury w Podbrodziu

Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością. Gdy w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje.

6 stycznia w Domu Kultury w Podbrodziu zabrzmiał wspaniały koncert kolęd i pastorałek.

Podczas koncertu usłyszeliśmy pięknie zaśpiewane pastorałki i kolędy w wykonaniu zespołu ,,Wiza’’, ,,Żejmiana’’, ,,Marzenie’’, chóru parafii Maryi Panny Królowej Rodzin ,,Vox Cealestis’’ , solistów siostrzyczek Dżafarowych, laureatki Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek imienia księdza Kazimierza Szwarlika – Oliwii Wąsowicz.

W tym świątecznym okresie nie mogło zabraknąć życzeń, które złożyli ks. proboszcz parafii Maryi Panny Królowej Rodzin Włodzimierz Sołowiej oraz konsul Ambasady RP w Wilnie Irmina Szmalec.

Nikogo także nie ominął prezent. Mali uczestnicy otrzymali słodkie prezenty, dzięki Pani Krystynie Zimińskiej oraz Panu Krzysztofowi Michałowskiemu, zaś dla Pani Renaty Cytackiej serdeczne podziękowania za piękne kalendarze na 2024 rok, które trafiły do rodzin polskich.

Po koncercie na wszystkich czekał świąteczny poczęstunek, który przygotowała kawiarnia Cecylia.

Imprezę dofinansował Zarząd Główny ZPL oraz dyrektor Domu Polskiego w Nowych Święcianach, Edward Jedziński. ,,Jeśli choć raz, w dzieciństwie, kolęda zapadnie w duszę Polaka, towarzyszyć mu będzie zawsze i wszędzie, oderwie go od nędzy i codziennej szarości, przeniesie w inne światy, na obczyźnie da wrażenie ojczyzny”.

Źródło: https://www.facebook.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content