„KLUB SENIORA: W OBLICZU WOJNY WSPIERAMY SIĘ NAWZAJEM”

W ostatnich miesiącach w Żytomierzu na Ukrainie działał „KLUB SENIORA: W OBLICZU WOJNY WSPIERAMY SIĘ NAWZAJEM”. Spotkania jego członków odbywały się m.in. w Domu Polskim w Żytomierzu, a w jego działalność zaangażowany był Studencki Klub Polski. Projekt ten był bardzo ważny dla lokalnej społeczności, ponieważ dzięki niemu ta mogła poczuć zjednoczenie w obliczu wojny wciąż trwajacej na Ukrainie.

Więcej o tych wydarzeniach możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Studenckiego Klubu Polskiego:

„W sposób uroczysty odbyło się zamknięcie projektu „KLUB SENIORA: W OBLICZU WOJNY WSPIERAMY SIĘ NAWZAJEM”. Projekt był realizowany w okresie października-grudnia br. w Żytomierzu, spotkania odbywały się w różnych miejscach, m.in.: Domu Polskim w Żytomierzu, Gnatyuk Art. Center, Narodowe Muzeum im. S. Korolowa, ulica m. Żytomierza, jeździliśmy do Starej Kotelni, Galczyna, Berdyczowa. Koordynator projektu Pani Natalia Misiac przypomniała jakim był Projekt, co robiliśmy, jakie zajęcia, spotkania, wyjazdy mieliśmy. Każdy z prowadzących zajęcia otrzymał „Podziękowanie” wraz z upominkami: Jan Krasowski, Natalia Szczerbakowa, Natalia Misiac, Sergiusz Sobczuk, Daria Szmilo, Olena Fesiuk, Weronika Sawczenko, Igor Dowbysz, Ałła Czerniczenko, Swietłana Karpenko – dziękujemy za dobrze splanowane i cudowne zajęcia. Za ten czas, wszyscy uczestnicy, stali jako jedna Rodzina, gdzie chciało się przychodzić, gdzie chciało się spędzać weekend, poznawać coś nowego i być razem. Dziękuję za stworzenie takiej atmosfery oraz doskonale prowadzenie projektu dla Pani Natali Misiac. Dziękujemy za stałe wsparcie oraz przybycie na naszą uroczystość Konsulowi Generalnemu Damianowi Ciarcińskiemu.

Ponieważ wchodzimy powoli w okres świąteczny, chociaż w tym roku nadal mamy święta tylko kalendarzowe, dzieliliśmy się opłatkiem i życzyliśmy nawzajem pokoju i „Daj Boże, aby za rok doczekać”. Dziękujemy za poświęcenie opłatka księdzu Władysławowi Czornous, z parafii św. Jana z Dukli. A na sam koniec, odbył się przepiękny koncert. Wysłuchaliśmy kolędy w języku polskim i ukraińskim oraz inne piosenki z repertuaru Polskiego Ansamblu „Kwiaty”, który działa przy Domu Polskim w Żytomierzu pod kierownictwem Pani Larysy Bojko. Dziękujemy za cudowny śpiew „Kwiatów”.

Dziękujemy naszym uczestnikom, którzy brali udział w projekcie, którzy tworzyli miłą, domową atmosferę, dzięki czemu każde spotkanie było bardzo oczekiwane, ciepłe, przyjemne i potrzebne. Dziękuje, że w tym trudnym czasie byliśmy RAZEM, że WSPIERALIŚMY SIĘ NAWZAJEM! Dziękujemy dla Pana Wasyla Stachowskiego za wykonane zdjęcia w czasie całego projektu. Dziękujemy również naszym Zbrojnym Siłom Ukrainy za możliwość spotykać się, za życie, za Ukraińskie niebo!

„Konkurs dla Organizacji Polonijnych – Regranting” finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Projekt realizowany przez Studencki Klub Polski w Żytomierzu we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content