Dzień rodziny w domu polskim w Buenos Aires

Autor:Enrique Mackiewicz

Historia przekazywana przez starsze pokolenie jest bezcenna.

W sobotę 2 września PMS (Polska Macierz Szkolna) zorganizowała spotkanie dla dzieci i dorosłych. Impreza skupiała się wokół tematyki najważniejszych miast w Polsce, pełna zabaw, legend, pieśni i tańców.

Wydarzenie zostało podzielone na kilka obszarów związanych z polskimi miastami tj.: Wrocław, Kraków, Warszawa i Toruń. Każde miasto miało przygotowane różnorodne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla starszych.

Oprócz uczniów klas Polskiej Macierzy Szkolnej, gościliśmy także szkołę języka polskiego dla dzieci Związku Polskiego w Berisso.

Po grach i zabawach wszyscy obecni mogli zjeść lunch i coś słodkiego, typowo polskiego. Pani Konsul RP Monika Perendyk pogratulowała organizatorom i wyraziła radość z powodu dużej liczby dzieci, które przybyły na wydarzenie.

Prezes PMS Pani Maria Ciupalska podziękowała wszystkim za udział, a także Instytucji Odra Niemen za współpracę przy realizacji tego spotkania. Przed zakończeniem PMS przekazała upominki zarówno dzieciom i młodzieży, jak też nauczycielom języka polskiego.

Na koniec Dnia Rodziny zespół tańca ludowego „Stokrotki” z Polskiego Stowarzyszenia im. Mikołaja Kopernika z San Justo zaprezentował kilka tradycyjnych polskich tańców ludowych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content