Akcja w Żytomierzu „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię! – poznajemy Kopernika”

W październiku oraz listopadzie dzieci z przedszkola „Wesełka” w ukraińskim Żytomierzu miały przyjemność uczestniczyć w akcji „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię! – poznajemy Kopernika”. Dzięki udziałowi w akcji najmłodsi mogli bliżej poznać otaczający nas świat, kosmos, przedmioty do jego badania czy postać samego Mikołaja Kopernika. W organizację akcji mocno zaangażowali się członkowie Studenckiego Klubu Polskiego w Żytomierzu.

Więcej o akcji możemy przeczytać na oficjalnej stronie Studenckiego Klubu Polskiego:

„W ciągu października-listopada br. dzieciaki z przedszkola „Wesełka” miały przepiękną okazję poznać bliżej te Świat, uczestnicząc w projekcie pt. „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię! – poznajemy Kopernika”. Celem realizacji projektu jest: poznanie najważniejszych wydarzeń z życia Mikołaja Kopernika i jego najwybitniejszych dokonań; poznanie układu słonecznego; nauka języka polskiego. Udział w projekcie wzięło 30 dzieciaków w wieku 2-6 lat. W ramach projektu dużo działo się: mieliśmy lekcje na różne tematy związane z Kosmosem i Kopernikiem, warsztaty, wycieczki, oglądanie bajek, i dużo zabawy. Także zakupiliśmy teleskop, aby dzieci mogli pooglądać niebo, słońce, księżyc, poznawać gwiazdy. A na koniec naszego projektu dzieciaki otrzymali upominki o tej tematyce, którym bardzo się ucieszyli. A także, opracowaliśmy i wydrukowaliśmy folder z informacją o Koperniku, ze zdjęciami dzieci z zajęć, wycieczek przeprowadzonych w ramach tego projektu.

Dziękujemy wszystkim, kto przyczynił się do realizacji tego projektu. A także, bezmiernie wdzięczni naszym Zbrojnym Siłom Ukrainy za trzymanie ukraińskiego nieba!

Działania: „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię! – poznajemy Kopernika” w ramach projektu „Bliżej Polski. Regranting. Wsparcie realizacji wydarzeń polonijnych za granicą” realizowano przez Fundację Wolność i Demokracja we współpracy ze Studenckim Klubem Polskim. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content