Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Żytomierzu

Z początkiem lipca w ukraińskim Żytomierzu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, w którym brały udział dzieci z przedszkola. Było to wydarzenie ważne dla miejscowej Polonii, gdyż najmłodsi ich reprezentanci w ostatnich miesiącach pilnie uczyli się języka polskiego. W nagrodę za pilną naukę wybrali się oni na wycieczkę Kościoła Seminaryjnego im. Św. Jana z Dukli w Żytomierzu.

Pełną relację z wydarzenia możemy przeczytć na oficjalnej stronie internetowej Studenckiego Klubu Polskiego w Żytomierzu:

„Na początku lipca br. w przedszkolu „Wesełka” w Żytomierzu, odbyło się zakończenie roku szkolnego z nauki języka polskiego. W ramach tego ostatniego zajęcia, dzieciaki wybrały się na wycieczkę do Kościoła Seminaryjnego im. Św. Jana z Dukli w Żytomierzu.

Większość rodzin tych dzieci uczęszczają do Prawosławnej Cerkwi Ukrainy, ale dzieciaki zawsze z ciekawością przyglądały się do tej pięknej świątyni – bardzo cię ucieszyły, że mogły zwiedzić ten kościół, poznać jego historię, franciszkanów, którzy opiekują się tą świątynią.

Bardzo wzruszającym momentem było to, jak dzieciaki w tym spokojnym, świętym miejscu, bawiąc się, uśmiechając się, mówili o swoich marzeniach. O swoich dziecięcych, lecz tak dorosłych marzeniach: aby się skończyła wojna; aby wszyscy Taty wrócili z wojny do domu, do swoich dzieci! Modlimy się i wspólnie z dziećmi marzymy, aby skończyła się ta okrutna wojna, aby wrócili wszyscy nasi Żołnierze do domu, aby Ukraina zwyciężyła! Amen!

Dziękujemy naszym ZSU na nowy dzień życia, za spokój i za nasza Ukrainę!

Wielkie podziękowania dla proboszcza parafii ks. Piotra Nowoselskiemu za ciepłe przyjęcie i otwarte serca! Dziękujemy dyrekcji przedszkola „Wesełka” za wsparcie inicjatywy nauki języka polskiego! Specjalne podziękowania dla Pani Tetany Sapożko, nauczycielce języka polskiego, za jej pracę i miłość do dzieci!

Nauka języka polskiego wspierana przez Fundację „Wolność i Demokracja” we współpracy ze Studenckim Klubem Polskim. Projekt uzyskał wsparcie z Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego.”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content