11 listopada w Nowej Zelandii

Dzień Niepodległości jest obchodzony przez Polaków na całym świecie. Nie inaczej było w Nowej Zelandii, gdzie z tej okazji odbyło się kilka wydarzeń.

Jednym z wydarzeń było spotkanie w Domu Polskim w Wellington, organizowane przez Polish Association in NZ Inc w dniu 12 listopada. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Św. o 11.30 celebrowanej przez ks. Tadeusza Świątkowskiego w kościele w Avalon, w intencji niepodległej Polski. We Mszy uczestniczyły m.in. poczty sztandarowe SPK i Stowarzyszenia Polaków. Po Mszy, o 13:30 odbyło się spotkanie w Domu Polskim, gdzie wystąpił m.in. Ambasador RP w Nowej Zelandii, Grzegorz Kowal.

Uroczystości odbyły się także w Pahiatua, szczególnym miejscu dla Polaków, gdyż tam trafiła grupa polskich dzieci i opiekunów, którzy przez Persję opuścili wraz z armią Andersa Związek Radziecki. W uroczystościach uczestniczył Ambasador RP, lokalne władze, czy Orleta – Polish Folk Dance Group Wellington NZ 

Miłym gestem było podświetlenie w biało czerwone barwy sali koncertowej i centrum kongresowego Michael Fowler Centre, zorganizowane przez władze miasta Wellington.

Źródło: Poles Down South/ Ambasada RP w Wellington/ Polish Association in NZ Inc

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content