Miasto Pahīatua zaplanowało szereg wydarzeń związanych z 80. Rocznicą przybycia polskich dzieci do osady. Uroczyste obchody rocznicy celebrowano 1 i 2 listopada 2024 roku. Władze miejscowości szacują, że w weekend do miasta przyjechało nawet 200 osób – mieli to być członkowie rodzin dzieci, które przybyły do Nowej Zelandii na drodze wojennych losów w 1944 r. Na miejscu pojawiły się także same „dzieci” – żyjące jeszcze osoby, które znalazły się w grupie osób mieszkających w obozie Pahīatua 80 lat temu.
Przygotowania do obchodów wydarzenia trwały kilka miesięcy. W tym celu miasto powołało specjalny Komitet Organizacyjny, kierowany przez prezes Muzeum Pahīatua, Gildę McKnight.
W uroczystości zaangażowano dzieci uczęszczające współcześnie do szkoły św. Antoniego w Pahīatua. Wykonały one prace plastyczne przedstawiające podróż, jaką polskie dzieci odbyły w 1944 r. Wystawa tych prac miała miejsce wokół miejskiego ratusza, a przyjrzeć się jej mógł każdy zainteresowany. Ponadto, w ratuszu odbył się pōwhiri (tradycyjna maoryska ceremonia powitalna, która odbywa się zazwyczaj podczas ważnych spotkań, wizyt gości lub specjalnych uroczystości.), podczas którego zaplanowano kilka przemówień, a także lunch oraz występy, w tym tańce polskie.