Dzień dziecka w polskiej placówce edukacyjnej w ogarniętej wojnie Ukrainie pod hasłem "Mam prawo na szczęśliwe dzieciństwo".

Mam prawo na szczęśliwe dzieciństwo

Autor:Krystyna Frołowa-Fadejczuk

Jak wiadomo wszystkie dzieci uwielbiają Dzień Dziecka. To dzień pełen uśmiechów, radości, zabawy i oczywiście niespodzianek i prezentów. Tak właśnie z uśmiechem i radością obchodzono to święto w polskich grupach przedszkolnych Miglanc i Słoneczko. Działają one przy państwowym przedszkolu 131 we Lwowie. Święto dziecka odbyło się pod hasłem „Mam prawo na szczęśliwe dzieciństwo”.

Dzieci polskiej grupie przedszkolnej na Ukrainie.

Dzień dziecka bez alarmów bombowych

Od samego rana w przedszkolu panowała radosna atmosfera. Ponieważ pogoda dopisywała i nie brzmiały alarmy przeciwlotnicze nie zabrakło także pięknej zabawy, którą organizowano w ogródku przedszkolnym. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji oraz gier, najmłodsi śpiewali piosenki o lecie oraz recytowały wiersze.

Mam prawo na szczęśliwe dzieciństwo – dzień dziecka w dobie wojny.

 „Ideą dzisiejszych zajęć był temat „Mam prawo do…”, wspólnie omawialiśmy jak powinno wyglądać szczęśliwe dzieciństwo. Niestety, wojna nadal trwa i jest w kraju bardzo smutno. Dzisiaj jest wielkie święto wszystkim nam zależy na tym, aby u dzieci pozostały tylko niezapomniane wrażenia.” Mówi Ludmiła Wysocka, wychowawczyni grupy Miglanc.

Mam prawo na szczęśliwe dzieciństwo

Upominki i prezenty

Dzień Dziecka to idealna okazja na wręczenie dzieciom upominków, które sprawiły wielką radość. Jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w zbiórce prezentów dla dzieciaków. Szczególne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Odra-Niemen Oddział Podkarpacki oraz składamy podziękowania na ręce Andrzeja Bieluczyka ze Stowarzyszenia Grupa Wschód. Dzięki Waszej życzliwości i dobremu sercu na twarzach dzieci zagościł świąteczny uśmiech, a święto było udane i pełne radości.

Dzień dziecka w polskiej placówce edukacyjnej w ogarniętej wojnie Ukrainie pod hasłem "Mam prawo na szczęśliwe dzieciństwo".
Dzieci polskiej grupie przedszkolnej na Ukrainie.

Wszystkim dzieciom życzymy dużo zdrowia, beztroski i wiele radości!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content