Dzieci z ukraińskiego Żytomierza w Poznaniu

Grupa dzieci z ukraińskiego Żytomierza uczestniczyła w obozie, który od 12 do 21 sierpnia miał miejsce w Hotelu Szablewski w Poznaniu. Podczas jego trwania młodzież miała okazję nie tylko do wypoczynku, ale także do bliższego zapoznania się z historią stolicy województwa wielkopolskiego oraz jego okolic.

Więcej o akcji możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Studenckiego Klubu Polskiego z Żytomierza:

„W dniach 12-21 sierpnia Hotel Szablewski ok. Poznania gościł grupę dzieci i młodzieży z naszej organizacji.

W ramach wypoczynku dzieci i młodzież miała okazję: zwiedzić Muzeum Państwa Polskiego z fascynującą lekcją muzealną na temat początków państwa; odkrywać piękno Katedry Gnieźnieńskiej; spacerować po historycznym Ostrowie Lednickim; doświadczyć magii Poznania oraz obejrzeć Rogałowe Muzeum, gdzie odbył się pokaz tworzenia tradycyjnych rogali świętomarcińskich; podróżować kolejką wąskotorową w Wenecji; wędrować po osadzie w Biskupinie; bawić się w parku linowym z solidną dawką adrenaliny.

Oprócz atrakcji turystycznych, uczestnicy brali udział w intensywnych lekcjach języka polskiego, poznawali historię Polski, uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, sportowych i poznawczych.

Te 10 dni, dni spokoju, radości, nowych znajomych, czasu nauki, przepięknych widoków, świetnej przyrody, dobrej pogody, miłych opiekunów, smacznych lodów – wszystko to mieliśmy zapewnione! Dziękujemy organizatorom, za cudowną organizacje obozu!

Dziękujemy opiekunowi naszej grupy pani Oldze Gordijczuk że stale czuwała, nad dziećmi.

Udział w projekcie „Ekspedycja Polska – letnie wyjazdy edukacyjne. Ukraina” wzięło 10 osób ze Studenckiego Klubu Polskiego.

Projekt „Ekspedycja Polska – letnie wyjazdy rozwojowe. Ukraina”, realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu ,,Wspieranie edukacji polonijnej i polskiej za granicami Polski 2023”.”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content