Międzynarodowy Dzień Tolerancji

W listopadzie wypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na różnorodność ludzi i ukazanie zalet różnorodności oraz promowanie uprzejmej komunikacji i współpracy pomiędzy uczniami, uczniami i nauczycielami, w celu osiągnięcia tolerancji, szczerości, zrozumienia i szacunek do siebie.

W dniach 13-17 listopada w szkole im. Władysława Syrokomli w Wilnie obchodzony był Tydzień Grzeczności i Tolerancji. Jako symbol tolerancji wybrano latarnię. Ma nieść ze sobą tolerancję, dobroć i wyrozumiałość. Grupy przedszkolne i uczniowie szkół podstawowych wykonali lampiony i udekorowali nimi swoje klasy. Podczas zajęć plastycznych maturzyści wykonali 223 papierowych lampionów, a następnie tradycyjną techniką wycinania z papieru wycięli sylwetki ludzkie. Każda sylwetka była

inna, tak jak każdy z nas jest inny od siebie. W ten sposób w holu pierwszego piętra powstała instalacja artystyczna „Uważaj na innych”, zachęcająca do uważności na innych, a także pokazująca, jak łatwo można kogoś celowo/przypadkowo skrzywdzić czy popchnąć.

Można śmiało stwierdzić, że podczas tej akcji uczniowie pokazali, że są bardzo życzliwymi, uważnymi i tolerancyjnymi członkami społeczeństwa. Obok instalacji uczniowie mieli świetną okazję do obejrzenia i omówienia krótkich filmów o tej tematyce. W dniach uprzejmości i tolerancji wychowawcy klas, nauczyciele przedmiotów i specjaliści ds. wsparcia poruszali z uczniami ważny temat tolerancji podczas zajęć i lekcji. Na etyce przygotowano stoisko na temat „Tolerancja”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Źródło: www.syrokomla.lt

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content