V MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ EDUKACJI POLONIJNEJ

Rozwój i efektywność edukacji są jednymi z najważniejszych zagadnień, jakie muszą stawiać przed sobą organizacje polonijne. Edukacja to nie tylko praca dydaktyczna, ale i sam warsztat nauczycielski, który to każdy belfer tak w kraju, jak i za granicą musi wciąż rozwijać, by jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki. W celu wymiany doświadczeń w pracy z dziećmi na obczyźnie oraz rozwoju kompetencji nauczycieli Polska Akademia Nauk Społecznych i Humanistycznych PASSH zorganizuje już po raz piąty Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej. Organizatorzy przedsięwzięcia wraz z zaproszeniem do udziału w V Międzynarodowym Dniu Edukacji Polonijnej zamieścili szczegółowy opis zaplanowanych wydarzeń:

Zapraszamy na V Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej (V MDEP), podejmujący tematy związane z edukacją i warsztatem pracy nauczyciela polonijnego. Wydarzeniu towarzyszą konkursy, wystawy, reportaże.

Spotkanie zostało zaplanowane na 26 listopada 2023 roku.

Od 25 listopada na naszym kanale YouTube, w ramach Wymiany Dobrych Praktyk, dostępne będą wystąpienia dyrektorów, nauczycieli i absolwentów szkół polonijnych z różnych krajów, gdzie prowadzona jest oświata polonijna.

Do obejrzenia będzie również cykl reportaży pod nazwą „Polonijna osobowość roku”.

Wystąpienia w dniu 26 listopada odbędą się w formie hybrydowej – w Sali Multimedialnej oraz Seledynowej POSK, 238-246 King St, London W6 0RF, Wielka Brytania, a także za pośrednictwem Google Meet. Wykłady odbędą się w czasie rzeczywistym oraz z możliwością odtworzenia nagranego materiału na naszym kanale YouTube.

W programie przewidziano cztery wykłady, cztery warsztaty, a także panel dyskusyjny.

Zakończenie V Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej zwieńczy uroczysta kolacja.

Patronem honorowym V MDEP został Instytut Rozwoju Języka Polskiego oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Partnerem V MDEP jest Pomorska Szkoła Wyższa, NEURO Przychodnia Specjalistyczna.

Źródło: https://passhlondyn.eu/?p=11047


Na grafice zamieszczono wszystkie informacje dotyczące wydarzenia, kod qr oraz loga sponsorów eventu.
Scroll to Top
Skip to content