Pomoc dla Polaków z Żytomierza

Jak poinformował Studencki Klub Polski, do ukraińskiego Żytomierza dotarła kolejna pomoc z Polski. W paczkach tradycyjnie już znalazła się niezbędna żywność, która została przekazana mieszkającym w okolicy Polakom, a także innym najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

Więcej o pomocy możemy przeczytać na oficjanlej stronie internetowej Studenckiego Klubu Polskiego.

„W imieniu Studencki Klub Polski / Польський студентський клуб dziękuję Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego za przekazanie pomocy humanitarnej! Już większość darów, a to pomoc żywnościowa, przekazaliśmy dla naszych Rodaków, osób najbardziej potrzebujących w Żytomierzu. Także, część żywności została przekazana naszym Obrońcom na wschód! Dziękujemy bardzo Zarządu Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego panu Mikołaj Falkowski, Juliusz Galkowski, koordynatorowi projektu pani Alena Zieniewicz za stałe wsparcie, pomoc i uwagę – dziękujemy, że jesteście razem z nami! A naszym Obrońcom, dziękujemy z całego serca, że trzymają Ukraińskie niebo!

Pomoc rzeczowa została zakupiona i przekazana w ramach realizacji projektu „Wsparcie dla organizacji i ośrodków polskich w obliczu wojny na Ukrainie” w roku 2023. Projekt finansowany ze środków Kancelaria Premiera w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2023.”

Scroll to Top
Skip to content