Polacy w Chicago
Organizacje polonijne USA wzięły udział w uroczystości podniesienia flagi polskiej na Daley Plaza w Chicago, z okazji Miesiąca Dziedzictwa Polskiego oraz 95-lecia powstania Związku Klubów Polskich. Na początku XX wieku grupa emigrantów z Polski systematycznie się powiększała, szczególnie duża liczba naszych Rodaków przebywała w Chicago. Tęsknota za ojczyzną i bliskimi pozostawionymi w rodzinnych stronach była […]
Polacy w Chicago Czytaj więcej






